Власна обачність та правова грамотність – запорука безпеки сучасної молоді

«Рабство ХХІ століття», як не дивно цю фразу можна почути в нашому сучасному інформатизованому світі!

2 грудня вважається Міжнародним днем боротьби зі скасування рабства. Дата не випадкова, саме в цей день  1949 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми.  На жаль, існують форми рабства,  такі як сексуальна експлуатація, вербування молодих людей для використання у збройних конфліктах, боргова кабала, дитяче жебрацтво…

З метою підвищення соціальних компетентностей учнів 11-го класу ЗЗСО №23 03.12.2020 року було проведено онлайн зустріч учнів і соціального педагога, на якій діти мали змогу проглянути відеоролик «Станція призначення – життя!», обговорити та узагальнити свої знання з приводу торгівлі людьми.

На головні питання: «чому люди не розуміють, що вони стають жертвами рабства?» та «як уберегти свою гідність і свободу за межами нашої держави?», відповіді звучали наступні: - «Звичайно «нові раби» не носять кайданів, зараз торгівці людьми вдаються до різних методів, щоб люди самі «йшли» до рук зловмисників»,   - «Більшість постраждалих від торгівлі людьми вважають, що їхнє рішення мігрувати у пошуках кращого працевлаштування  - це підконтрольний їм процес. Вони не усвідомлюють, що від самого початку їх обманюють аби лише створити ситуацію, в якій їх можна експлуатувати».

Захистити себе можна ретельно перевіряючи легальність роботодавця та оформлення відповідних документів на виїзд з країни. Власна обачність  та правова грамотність – запорука безпеки сучасної молоді. Даний висновок зробили учні!