Новорічні та Різдвяні свята (новорічна обрядовість)

Коли приходить зима, випадає перший сніг та наступають морози, ми неодмінно починаємо чекати та готуватися до Новорічних та Різдвяних свят: заздалегідь готуємо подарунки, продумуємо як і з ким будемо святкувати. А свят зимою й справді чимало. І кожне має свої звичаї та обряди. Деякі з'явилися ще в прадавні часи, інші – трохи пізніше, під впливом християнства. Народна традиція святкування в Україні тісно пов'язана з циклом важливих господарських справ, оскільки основою життя староукраїнського суспільства були польові роботи. Господарська діяльність мала календарну періодичність. Церква мала свій окремий календар, оформлювала найважливіші події життя людини. Окрім того, до запровадження християнства на Русі вже існувала багата й своєрідна культура. Накладання церковних традицій та народних, їх досить-таки органічне та своєрідне злиття, вилились у неповторні й самобутні звичаї, традиції, обряди, тобто втілені в рухи й слова світовідчуття, світосприймання та взаємини між людиною та природою, між людиною і людиною, які дійшли до наших часів. Традиційна новорічна обрядовість українців – це ціла низка зимових свят, серед яких виділяється період дванадцятидення: Введення, День великомучениці Катерини , Українські вечорниці, День святого Андрія Первозваного, День святого Миколая, Свят-вечір,  Різдво Христове, Вертеп, Щедрий вечір (свято Меланки) ,Меланка, Новий рік за старим стилем (свято Василя) ,Водохреще ,Масляна. У перші ж  дні нового 2021 року учні 9-А класу КЗ "Полтавська загальноосвітня школа № 23" зустрілися у невеличкій онлайн компанії, щоб продовжити святковий настрій іще хоч на мить. Тож 06. 01. 2021 ми зібралися на онлайн зустрічі , щоб поринути у зимову феєрію свят. Пушистий білий сніг налітає за вікном. Проте в хаті тепло і затишно. Швидко закінчується день і починається ніч. Ось такий він наш грудень, та саме з нього починаються зимові свята. Першим таким зимовим святом є Введення. Введення у храм Пресвятої Богородиці, потім свято Миколая, а через кілька днів Різдво. Учні з захопленням слухали розповідь про традиції на свята, а потім відповідали на запитання вікторини . Але на цьому зимова казка не закінчується,Зимові свята найкращі. Вони зближують нас, дають нам велику кількість світлих вражень на наступній рік. Свята встановлюються не просто так, іноді вони мають велике духовне, моральне та етичне значення для людини. Тому новорічні свята і раніше, і зараз відзначаються найпишніше.