Традиційна новорічна обрядовість українців

Традиційна новорічна обрядовість українців – це ціла низка зимових свят, серед яких виділяється період дванадцятидення з кульмінаційними точками 25 грудня (Різдво), 1 січня (Новий рік) і 6 січня (Хрещення) за старим стилем. Навколо цих дат церковного та громадянського календаря протягом віків склався надзвичайно багатий комплекс звичаєвості. Останній день старого і перший день нового року українці відзначали як свята Меланки (Маланки) і Василя. На відміну від Різдва і Хрещення, ці дні не мали важливого значення в релігійному календарі, тому в їхній обрядовості майже не помітно церковних мотивів.
20 грудня учні 7-а та 9-а класів КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23» з захопленням слухали розповідь бібліотекаря, а потім відповідали на запитання. Школярі розгадували кросворди, пригадували українські народні прислів'я та приказки, співали всесвітньо відомий "Щедрик"...  Команди отримали смаколики від класного керівника.