Таке гасло передає основний зміст зустрічі учнів 8-А класу КЗ "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23 Полтавської міської ради Полтавської області" зі знайомою уже нам раніше Мариною Зінюхою - так би мовити, шкільним поліцейським. Тема розмови, що відбулася 24 грудня 2020 року, надзвичайно важлива, зважаючи на дистанційну форму навчання, якою послуговуються зараз здобувачі освіти. а також прийдешні свята та канікули (коли у дітей буде більше вільного часу, в тому числі й "серфити" мережею) , адже йшлося про кіберзлочинність. Поліцейська поділилася з учнями різноманітними способами відрізнити кібершахраїв від допропорядних користувачів Інтернету, застерегла від неправильних дій та вчинків. наголосила на необхідності інформувати батьків, учителів та правоохоронні органи у разі виникнення будь-яких нестандартних ситуацій під час віртуального спілкування. Пані Марина чудово володіє аудиторією, зважає на вікові особливості, тому зустріч закінчилася цікавою вікториною, під час якої учасники пригадали й повторили все почуте. Учні зрозуміли, що безпека в мережі так само, як і в реальному житті, залежить від уважності, продуманих наперед кроків, погодилися, що не треба іти "на поводу" у незнайомих людей, розголошувати приватні дані, слід ретельно відбирати матеріали, які хочеться розмістити в месенджерах, а самим ніколи не вдаватися до різних форм хуліганства в мережі, в тому числі й кібербулінгу, бо за всі види правопорушень в Інтернет-просторі діють суворі покарання.
Виражаємо свою подяку як пані Марині, так і нашому доброму ангелу Г.В. Панюті - завідувачці Полтавської бібліотеки-філіалу № 4,- завдяки якій було організовано цю зустріч!

У час високих технологій та масової диджиталізації перед учителями та батьками постало нелегке завдання - залучити дітей до читання. На жаль, не завжди підлітки звертаються до книги за своїм власним бажанням, а, здається, ще недавно це було чи не єдиним способом проведення дозвілля . У нашому закладі КЗ "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23 Полтавської міської ради Полтавської області" діє проєкт "Швидкочитання", на уроках учителі-філологи по-різному заохочують дітей до спілкування з книгою: це й рекламні хвилинки, й різноманітні креативні завдання, інтегровані види робіт, участь у конкурсах, інсценізація уривків, але… Часто діти бідкаються, що твори зі шкільної програми написані давно, читачам не зрозумілі реалії того часу, а під час і мова сильно змінилася, і це ускладнює сприймання.
Отже. треба шукати інші, сучасніші шляхи до серця дитини, адже література завжди була найпотужнішим чинником впливу на духовний світ людини. Тому учні 8-А класу нашого закладу незадовго до уроку позакласного читання з української літератури отримали завдання - ознайомитися з твором "Леприкони" Валентини Захабури до зустрічі з письменницею, яка відбулася 22.12.2020 року в онлайн-режимі завдяки сприянню завідувачки Полтавської бібліотеки-філіалу № 4 Ганни Володимирівни Панюти. До челенджу були залучені і діти, і батьки, багато із яких теж прочитали зазначену повість.
У ній ідеться про життя сучасних столичних підлітків-ліцеїстів (теж восьмикласників), відтворюються актуальні теми й проблеми: дружба, кохання, навчання, дозвілля, уподобання, стосунки з батьками. учителями, іншими дорослими людьми. У наших читачів з'явилося багато запитань до авторки, навіть із елементами критики. Але живе безпосереднє спілкування з письменницею - молодою гарною жінкою, бардом, громадською діячкою, а за професією - бібліотекарем - розставило всі крапки над "і". Пані Валентина переконала дітей, що герої її повісті просто "вихоплені" із життя, а воно непросте, нелегке, неоднозначне. Про це свідчать й інтригуючі назви інших творів: "Ой, Лише, або з чим їдять вундеркіндів?", "Ой, Лише, або як приборкати батьків?" тощо. Час зустрічі промайнув, як одна хвилина. Ми й незчулися, як конференція ZOOM закінчилася.
Дуже приємно, що теплі й щирі слова подяки за насичену письменницьку діяльність прозвучали від багатьох учнів, а це значить, що читати цікаво, корисно і все ж таки і можна, і потрібно!
Ми чекаємо на нові зустрічі з сучасною літературою. Аі пані Валентина пообіцяла нам спілкування "вживу" після закінчення карантинних обмежень!