Коли приходить зима, випадає перший сніг та наступають морози, ми неодмінно починаємо чекати та готуватися до Новорічних та Різдвяних свят: заздалегідь готуємо подарунки, продумуємо як і з ким будемо святкувати. А свят зимою й справді чимало. І кожне має свої звичаї та обряди. Деякі з'явилися ще в прадавні часи, інші – трохи пізніше, під впливом християнства. Народна традиція святкування в Україні тісно пов'язана з циклом важливих господарських справ, оскільки основою життя староукраїнського суспільства були польові роботи. Господарська діяльність мала календарну періодичність. Церква мала свій окремий календар, оформлювала найважливіші події життя людини. Окрім того, до запровадження християнства на Русі вже існувала багата й своєрідна культура. Накладання церковних традицій та народних, їх досить-таки органічне та своєрідне злиття, вилились у неповторні й самобутні звичаї, традиції, обряди, тобто втілені в рухи й слова світовідчуття, світосприймання та взаємини між людиною та природою, між людиною і людиною, які дійшли до наших часів. Традиційна новорічна обрядовість українців – це ціла низка зимових свят, серед яких виділяється період дванадцятидення: Введення, День великомучениці Катерини , Українські вечорниці, День святого Андрія Первозваного, День святого Миколая, Свят-вечір,  Різдво Христове, Вертеп, Щедрий вечір (свято Меланки) ,Меланка, Новий рік за старим стилем (свято Василя) ,Водохреще ,Масляна. У перші ж  дні нового 2021 року учні 9-А класу КЗ "Полтавська загальноосвітня школа № 23" зустрілися у невеличкій онлайн компанії, щоб продовжити святковий настрій іще хоч на мить. Тож 06. 01. 2021 ми зібралися на онлайн зустрічі , щоб поринути у зимову феєрію свят. Пушистий білий сніг налітає за вікном. Проте в хаті тепло і затишно. Швидко закінчується день і починається ніч. Ось такий він наш грудень, та саме з нього починаються зимові свята. Першим таким зимовим святом є Введення. Введення у храм Пресвятої Богородиці, потім свято Миколая, а через кілька днів Різдво. Учні з захопленням слухали розповідь про традиції на свята, а потім відповідали на запитання вікторини . Але на цьому зимова казка не закінчується,Зимові свята найкращі. Вони зближують нас, дають нам велику кількість світлих вражень на наступній рік. Свята встановлюються не просто так, іноді вони мають велике духовне, моральне та етичне значення для людини. Тому новорічні свята і раніше, і зараз відзначаються найпишніше.

Канікули не час призупиняти особистісний розвиток, тому учні 8-А та 7-Б класів КЗ "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23 Полтавської міської ради Полтавської області" 05.01.2021 року знову зустрілися з представниками Полтавської бібліотеки-філіалу № 4, зокрема з завідувачкою Панютою Г.В., яка провела онлайн-знайомство з новинками їхнього  фонду. Пані Ганна розказала про чудові численні надходження сучасних книжок, що точно зацікавлять читачів різного віку й естетичних уподобань, запросила всіх охочих до співпраці й навела  цікаві факти про життя з книгою в руках і про користь  читання. Діти з'ясували для себе, що одна година  читання на добу, крім того, що створює приємну атмосферу життя (те, що у світі зараз називається "хюгге-стиль"),  ще  й подовжує фізичне життя (доведено не тільки "англійськими вченими"!)  будь-якої особи. Хочете жити довше - читайте!

Для цього, як мінімум,  сказала пані Ганна: "Плигайте на Європейську 141! " Тобто -  приходьте до бібліотеки, читайте паперові й  електронні варіанти книжок, головне -  ЧИТАЙТЕ - і буде вам хюгге-щастя!

Учні 5-б класу КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів # 23 Полтавської міської ради Полтавської області» 04.01.2021 року побували на онлайн-екскурсії у  музеї Панаса Мирного.
Садиба письменника —  класика української літератури Панаса Яковича Рудченка, більш відомого світові під своїм творчим псевдонімом Панас Мирний, -  розташована на затишній вулиці в середмісті Полтави. За кількістю особистих речей господаря цей заклад найбагатший в Україні.   Онлайн -екскурсія під час карантину -  це чудова можливість зануритися у творчу атмосферу відомого українського  письменника. Ми використали цю нагоду!

Найбільш очікуваним зимовим святом є Новий рік - пора привітань, подарунків та, звісно, розваг. Для учнів початкової школи  Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23 Полтавської міської ради Полтавської області» таким виявився захід, який 31 грудня  було проведено у форматі онлайн-екскурсії до Полтавської бібліотеки-філіалу №4.

Панюта Ганна Володимирівна - завідувачка закладу - привітала дітей  з прийдешніми святами  та запросила учнів у бібліотечну подорож «новорічними стежками» разом з героями улюблених творів. Діти дуже уважно слухали розповідь бібліотекаря, брали активну участь у розвагах  разом із батьками, жваво спілкувалися з пані Ганною та розгадували незвичайні  зимові загадки, розповідали тематичні вірші. Ми дякуємо працівникам бібліотеки-філіалу №4 за цікаву казкову подорож!