Перейти до контенту

ЯК ВПОРАТИСЯ З МАЛЕНЬКИМИ ДІТЬМИ НА КАРАНТИНІ?

Карантин в Україні продовжили до 24 квітня. А це означає, що батькам і малюкам доведеться дотримуватися обмежень ще довше. Як пояснити дитині, чому дорослі вдома? Як донести, що гуляти на вулиці і зустрічатися із друзями поки заборонено? І найголовніше – як батькам не зійти з розуму від тієї енергії, яку їхні маленькі діти віддають кожну годину?

Чи варто говорити дитині про карантин?

Обов’язково поговорить з дітьми про те, що відбувається в світі і як це вплинуло конкретно на вашу сім’ю. І ось чому:

 – Дитина відчуває загальний фон тривоги батьків. І якщо вона є, то малюк буде на це якось реагувати.

 – Дитина може не ставити питання, але модель її поведінки зміниться.

Важливо обов’язково говорити дітям, чому ми зараз вдома, чому вони перестали спілкуватися зі своїми друзями.

У розмові з дітьми ви можете знизити їх тривогу і підтримати емоційно. Спілкування під час карантину – це час, який допоможе всім ще більше зблизитися.

Як пояснити дитині важливість карантину?...

З дітьми будь-якого віку психологи радять розмовляти, як з дорослими. Важливо сконцентрувати увагу не на паніці і обмеженнях, а на тому, що зараз може зробити кожен член сім’ї.

Поговоріть з дитиною про те, що в багатьох країнах світу захворіли люди. Але зовсім не обов’язково, що захворіємо ми чи наші близькі.

Зараз дуже багато дорослих роблять все можливе, щоб зупинити вірус. І лікарі в усьому світі шукають вакцину. Скажіть – Я впевнена, що про тебе подбають. Я впевнена, що про нас про всіх подбають. Але ми повинні всі разом подбає про себе, робити те, що зараз в наших силах. Давай подумаємо, що в наших силах.

На сімейній нараді визначиться з правилами поведінки в цей період, які повинні виконувати всі. Наприклад, не виходити з дому, правильно мити руки. Так само за дитиною можна закріпити дрібний обов’язок, який він буде виконувати. Наприклад, годувати кота або витирати пил на столі. Це дасть дитині відчуття особистої сили і значимості.

Як скласти правильний режим дня для дитини під час карантину?...

Деякі батьки намагаються максимально завантажити дітей на кожен день. По-перше, так вони будуть навчатися новому, а по-друге, не плутатимуться під ногами. Але психологи стверджують, що це помилка. І ось чому:

– Дітям потрібно дати можливість відпочити. Це час для того, щоб вони могли відреагувати свою тривогу. І … понудьгувати. Якщо ми починаємо розважати дитину, то позбавляємо її власної енергії, насолоди від власних дій. Коли дитина каже: «Мамо, мені нудно». Не дозволяйте їй в цей момент включати планшет і брати в руки телефон. Скажіть: «Понудьгуй пару хвилин і тобі прийде ідея в голову». Якщо ми стаємо аніматорами для своїх дітей, то позбавляємо їх власної мотивації. Потрібно дати можливість визріти цій мотивації. Але є різниця між нудно і сумно. Якщо скажуть: «мені сумно», почніть з’ясовувати, «про що її печаль». А якщо «мені нудно», то людина втрачає контакт зі своєю енергією. І тоді не можна туди вкладати свій подих. Вона повинна встигнути зробити СВІЙ подих в життя. І ще, що важливо пам’ятати батькам – зараз ми всі проходимо період адаптації. Перші два тижні ми будемо адаптуватися до режиму життя в карантині. У всіх різні входження в цей період.

Лайфхак для створення режиму дня.

Якщо здається, що зараз вдома все хаотично, є один спосіб трохи структурувати режим. Для цього вам знадобиться лише папір, ручка і розмова з дитиною.

 – Ми малюємо коло, розбиваємо на сектори. Це мій час протягом дня. Там є сектор робота, є сектор я – мама, є сектор – я дружина. Будь ласка, пам’ятайте про те, що стосунки чоловіка і жінки ніхто не відміняв.

 – Таке же коло можна зробити і для дітей. Там будуть сектори: потупити \ нічого не робити, турбота про тіло, обов’язково повинна бути зона навчання і фізичних навантажень. «Потупити \ нічого не робити» потрібно для того, щоб дати мозку трохи спокою, часу для перезавантаження.

До слова, батькам теж потрібно внести цей сектор в своє коло. Адже саме на них зараз основний психологічний і емоційний удар. І важливо не витрачати всю енергію відразу. Психологи попереджають, що карантин може стати складним часом, адже можуть проявитися всі гострі моменти в спілкуванні. Але в той же час самоізоляція з рідними – прекрасна можливість проговорити все, що вас тривожить, синхронізуватися з цілями і напрацювати традиції вашої родини, адже вони скріплюють краще за клей.

джерело: https://novy.tv/ua/g-space/layfhaki/2020/03/26/yak-vporatisya-z-malenkimi-ditmi-na-karantini-poradi-dityachogo-psihologa/

Ігри на розвиток сенсорики для дітей: поради від психолога Світлани Ройз

Детальніше: https://novy.tv/ua/g-space/layfhaki/2020/03/26/igri-na-rozvitok-sensoriki-dlya-ditey-poradi-vid-psihologa-svitlani-royz/

ТЕ, ЩО ПОТРІБНО: «ТИХІ ІГРИ» З ДІТЬМИ НА КАРАНТИНІ ВІД СВІТЛАНИ РОЙЗ...

Детальніше: https://novy.tv/ua/g-space/layfhaki/2020/03/24/te-shho-potribno-tihi-igri-z-ditmi-na-karantini-vid-svitlani-royz/