Дочка Прометея

25 лютого 2021 року ми відзначаємо 150-річчя з дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці  та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури, вплив якої на українську культуру і літературу важко переоцінити.  Її життя –  героїчна легенда,  яку творила вона, перемагаючи важку хворобу, здобуваючи знання самоосвітою і творячи для нащадків таку неповторну, прекрасну поезію! Леся Українка –  справжня дочка Прометея.
З нагоди  відзначення цієї події в Комунальному закладі "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23 Полтавської міської ради Полтавської області" 25  та 26 лютого були проведені тематичні заходи. У ці день усі вчителі української мови та літератури починали уроки  з інформаційного дайджесту «Леся Українка – дочка Прометея», акцентуючи увагу на тому,  що життя поетеси – це легендарний подвиг мужньої і мудрої людини, ніжної й нескореної жінки, геніального митця і борця, рівноцінну постать якій важко знайти навіть на планетарних художніх теренах.
Для учнів 5-6 класів  учителі  Зозуля О.О. та  Соляник Л.В. провели поетичні хвилинки «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я» та захист проєктів «Леся Українка очима сучасних дітей».   А учитель  Якубенко О..В.запросила восьмикласників у світ багатогранної творчості  Лесі Українки, провівши поетичний дивограй «Я серце Україні віддала». Діти натхненно декламували поезії та створювали сучасний образ мисткині  засобами слова та кольору .
Дев’ятикласники під керівництвом  Зозулі О.О. взяли участь у літературному калейдоскопі «Ні! Я жива, я вічно буду жити, я в серці маю те, що не вмирає», а учні 10-а класу створили колажі.
Учні нашої школи – Феоктістова Євгенія, Шапранова Анна , Щербина Софія, Бушмельова Катерина, Домненко Анастасія є активними учасниками VІІ Всеукраїнського  (ХVІІ Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці у номінації "Декламація".
Нехай же звучить серед нас слово Лесі і слово про Лесю, як наша шана її великій пам'яті. І тоді справді здійсняться Лесині мрії:
Ні, я жива,
Я буду вічно жити!
Бо в серці маю те,Що не вмирає...