10 грудня 2020 року  вважається Міжнародним Днем прав людини. Тому  для учнів 10-А класу КЗ "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23"  10.12.2020 року в онлайн-форматі  проведено Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, у рамках якого висвітлено питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутності прав людини, основних механізмів її захисту.

Проведення таких заходів мають на меті підвищити правову культуру дітей, стимулювати  в них бажання реалізувати свої права, необхідність виконувати обов’язки, формує вміння співвідносити в житті норми моралі і права, виховувати повагу до прав інших, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

У межах загальнонаціональних заходів, спрямованих на протидію різним формам насильства, у тому числі гендерного та того, що відбувається в сім'ї, учні 8-А класу КЗ "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23" 08.12.2020 року в онлайн-форматі відвідали нашого щирого і давнього друга Полтавську бібліотеку-філіал № 4. Директор закладу Ганна Володимирівна Панюта на зустріч під час  конференції ZOOM запросила Марину Зінюху - начальника відділу зв'язків з  громадськістю управління патрульної поліції в Полтавській області. Шкільний поліцейський (як часто називають пані Марину) в доступній та цікавій  формі нагадала дітям про їх права, закликала не миритися з будь-якими формами насильства: фізичним, психологічним, сексуальним, економічним, - де б вони не відбувалися. Пані поліцейська звернула увагу, що насильством з юридичної точки зору є не тільки злочинні дії, але й злочинна бездіяльність, назвала    низку організацій та їх координати, куди (за потреби) можна звернутись як дітям, так і дорослим. Безсумнівно, що учні отримали важливу життєву інформацію!

А книга Насті Мельниченко "Я не боюсь сказати..", яку представила слухачам Г.В.Панюта, закликає кожного із нас не бути байдужими, адже, як відомо, злочини почасти відбуваються через мовчазну бездіяльність оточуючих.

У наших планах - нові зустрічі з працівниками бібліотеки та їх гостями!

Олена Якубенко, учитель ЗЗСО № 23