У Комунальному закладі "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23 Полтавської міської ради Полтавської області" 21.05.21 року у 6-А, 6-Б та 10- А класах учителем Поличко О.І. були проведені практичні навчання домедичної допомоги "Знаю, вмію, врятую". Діти отримали необхідні знання для надання першої допомоги при травмах, що важливо знати кожній людині.
Місяць: Травень 2021
Подвійне свято
Ми вже призвичаїлися, що 08.05. відзначаємо Свято примирення. А 09.05 - Свято Перемоги. Отож і в КЗ "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів# 23 Полтавської міської ради Полтавської області" 07.05. 21. пройшли уроки пам'яті та години спілкування на цю тему. Учителі, хоч і зважаючи на особливості онлайн-навчання, нагадали школярам про подвиг та звитягу наших дідусів. Учні занурилися в ситуацію через віртуальні екскурсії, розповіді та бесіди.
Сподіваємося, що діти зрозуміли, що ціна життя будь-якого покоління - безцінна, адже про це свідчать події не такої давньої історії… Усього лише 76 років… тому. Замислитомось!
Праведники народів світу
Сьогодні, 07.05.2021 року, учитель географії та історії Яненко Марина Геннадіївна для учнів 10-А класу КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23 Полтавської міської ради Полтавської області» провела годину спілкування, присвячену Дню пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Слухачі детально ознайомилися з поняттям «праведники народів світу», переглянули декілька онлайн-інтерв’ю з цими людьми та дізналися, що отримати відзнаку «Праведник народів світу» за ізраїльськими законами можливо лише під час особистих свідчень праведника та єврея, якого захищали.
Школярі переконалися, що одвічною дилемою людського буття споконвіку була дилема морального вибору – іншими словами, вибору між добром і злом. І ніщо так яскраво не підтверджує справедливість цього висновку, як трагічна історія Голокосту єврейського народу. Він став об’єктом страхітливої брехні, за якою незмінно йшли ненависть і насильство. Особливу сторінку у трагічному літописі Голокосту єврейського народу займають праведники, люди які ціною власної безпеки та життя допомагали рятувати єврейське населення від тотального знищення нацистським антилюдяним режимом.
Діти із зацікавленням поставилися до складної теми, такий захід їм сподобався. Ситуативно було обговорено, як вчинив би кожен із них, опинившись в непростій ситуації вибору між власним добробутом і життям чужої людини. Ми можемо пишатися нашими учнями, адже більшість із них схильна допомогти незнайомцю, а решта - (в залежності від ситуації) скоріше за все допомогла б теж. Учням стало цікаво, чи будуть відбуватися надалі подібні заходи.
Отож і в учителя є плани на майбутнє: не обходити увагою важливі теми, що формують фундаментальні людські якості.
Розвиваємо творчість та почуття прекрасного на уроках праці
Уроки праці – це особлива шкільна дисципліна. У ній реалізується один з базових пріоритетів шкільної освіти – виховання працьовитої особистості, готової до життя і продуктивної діяльності в умовах високотехнологічного та інформаційного суспільства. Тому проведення Тижня трудового навчання та технологій – це гарна традиція Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23 Полтавської міської ради Полтавської області».
З 26 по 30 квітня під керівництвом вчительки праці І.Г. Мицюк учні нашої школи взяли участь у наступних онлайн-заходах:
– майстер-клас «Великодній кролик в техніці оригамі»;
– майстер-клас «Писанка в техніці квілінг»;
– майстер-клас «Великоднє курчатко з помпонів»;
– майстер-клас «Писанка в техніці декупаж»;
– перегляд виставки «Благословенна Україна».
Також учні взяли участь в озелененні шкільної території у форматі трудового десанту.
Усі заходи відбулись в за сприятливих умов для всебічного розвитку особистості та формування в учнів практичних навичок творчої діяльності.