25 лютого 2021 року ми відзначаємо 150-річчя з дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці  та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури, вплив якої на українську культуру і літературу важко переоцінити.  Її життя –  героїчна легенда,  яку творила вона, перемагаючи важку хворобу, здобуваючи знання самоосвітою і творячи для нащадків таку неповторну, прекрасну поезію! Леся Українка –  справжня дочка Прометея.
З нагоди  відзначення цієї події в Комунальному закладі "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23 Полтавської міської ради Полтавської області" 25  та 26 лютого були проведені тематичні заходи. У ці день усі вчителі української мови та літератури починали уроки  з інформаційного дайджесту «Леся Українка – дочка Прометея», акцентуючи увагу на тому,  що життя поетеси – це легендарний подвиг мужньої і мудрої людини, ніжної й нескореної жінки, геніального митця і борця, рівноцінну постать якій важко знайти навіть на планетарних художніх теренах.
Для учнів 5-6 класів  учителі  Зозуля О.О. та  Соляник Л.В. провели поетичні хвилинки «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я» та захист проєктів «Леся Українка очима сучасних дітей».   А учитель  Якубенко О..В.запросила восьмикласників у світ багатогранної творчості  Лесі Українки, провівши поетичний дивограй «Я серце Україні віддала». Діти натхненно декламували поезії та створювали сучасний образ мисткині  засобами слова та кольору .
Дев’ятикласники під керівництвом  Зозулі О.О. взяли участь у літературному калейдоскопі «Ні! Я жива, я вічно буду жити, я в серці маю те, що не вмирає», а учні 10-а класу створили колажі.
Учні нашої школи – Феоктістова Євгенія, Шапранова Анна , Щербина Софія, Бушмельова Катерина, Домненко Анастасія є активними учасниками VІІ Всеукраїнського  (ХVІІ Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці у номінації "Декламація".
Нехай же звучить серед нас слово Лесі і слово про Лесю, як наша шана її великій пам'яті. І тоді справді здійсняться Лесині мрії:
Ні, я жива,
Я буду вічно жити!
Бо в серці маю те,Що не вмирає...

У межах Тижня зарубіжної літератури у КЗ "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23 Полтавської міської ради Полтавської області" 19.02. 2021 року учні 8-А класу разом з учителем Якубенко О.В. вирушили в мандри "Стежками вивчених творів про кохання". Тема заходу, який був проведений у форматі інтерактивної бліцплатформи, не тільки висвітлює, що предметом повторення були прочитані на уроках твори Данте, Петрарки й Шекспіра, але й указує на нещодавне свято всіх закоханих - День Святого Валентина. Тому школярі розподілились на команди під час лотереї за допомогою різнокольорових сердечок. Потім юнаки та юнки налаштувалися на романтичний лад, послухавши, як читають вірші про величне почуття учні нашого навчального закладу, після чого розпочалися змагання. Команди взяли участь у розв'язуванні різноманітних завдань та в інтригуючих конкурсах: "Лови помилку", "Сліпа" географія", "Чиє крісло?", "Літературний струмок", "Хто швидше?" та "Цитатний снігопад". Підведення підсумків було дуже емоційним, адже команди йшли майже нога в ногу. У результаті активного та всебічного повторення прочитаного учні не тільки отримали бажані високі оцінки, але ще й невеликі символічні подарунки - значки з мистецьким логотипом та абревіатурою ВМО, - яку тут же й розшифрували як веселі, мобільні, освічені. І це, дійсно, саме про нас!