Перейти до контенту

Новини

Ми вже призвичаїлися, що 08.05. відзначаємо Свято примирення. А 09.05 - Свято Перемоги. Отож і в КЗ "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів# 23 Полтавської міської ради Полтавської області" 07.05. 21. пройшли уроки пам'яті та години спілкування на цю тему. Учителі, хоч і зважаючи на особливості онлайн-навчання, нагадали школярам про подвиг та звитягу наших дідусів. Учні занурилися в ситуацію через віртуальні екскурсії, розповіді та бесіди.
Сподіваємося, що діти зрозуміли, що ціна життя будь-якого покоління - безцінна, адже про це свідчать події не такої давньої історії… Усього лише 76 років… тому. Замислитомось!

Сьогодні, 07.05.2021 року, учитель географії та історії Яненко Марина Геннадіївна для учнів 10-А класу КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23 Полтавської міської ради Полтавської області» провела годину спілкування, присвячену Дню пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Слухачі детально ознайомилися з поняттям «праведники народів світу», переглянули декілька онлайн-інтерв’ю з цими людьми та дізналися, що отримати відзнаку «Праведник народів світу» за ізраїльськими законами можливо лише під час особистих свідчень праведника та єврея, якого захищали.
Школярі переконалися, що одвічною дилемою людського буття споконвіку була дилема морального вибору – іншими словами, вибору між добром і злом. І ніщо так яскраво не підтверджує справедливість цього висновку, як трагічна історія Голокосту єврейського народу. Він став об’єктом страхітливої брехні, за якою незмінно йшли ненависть і насильство. Особливу сторінку у трагічному літописі Голокосту єврейського народу займають праведники, люди які ціною власної безпеки та життя допомагали рятувати єврейське населення від тотального знищення нацистським антилюдяним режимом.
Діти із зацікавленням поставилися до складної теми,  такий захід їм сподобався. Ситуативно було обговорено, як вчинив би кожен із них, опинившись в непростій  ситуації вибору між власним добробутом і життям чужої людини. Ми можемо пишатися нашими учнями, адже більшість із них схильна  допомогти незнайомцю, а решта  - (в залежності від ситуації) скоріше за все допомогла б теж. Учням стало цікаво, чи будуть відбуватися надалі подібні заходи.
Отож і в учителя є плани на майбутнє: не обходити увагою важливі теми, що формують  фундаментальні людські якості.

Уроки праці – це особлива шкільна дисципліна. У ній реалізується один з базових пріоритетів шкільної освіти – виховання працьовитої особистості, готової до життя і продуктивної діяльності в умовах високотехнологічного та інформаційного суспільства. Тому проведення Тижня трудового навчання та технологій – це гарна традиція Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23 Полтавської міської ради Полтавської області».
З 26 по 30 квітня під керівництвом вчительки праці І.Г. Мицюк учні нашої школи взяли участь у наступних онлайн-заходах:
– майстер-клас «Великодній кролик в техніці оригамі»;
– майстер-клас «Писанка в техніці квілінг»;
– майстер-клас «Великоднє курчатко з помпонів»;
– майстер-клас «Писанка в техніці декупаж»;
– перегляд виставки «Благословенна  Україна».
Також учні взяли участь в озелененні шкільної території у форматі трудового десанту.
Усі заходи відбулись в за сприятливих умов для всебічного розвитку особистості та формування в учнів практичних навичок творчої діяльності.

До нас наближається світле свято Великодня. Сьогодні, 27.04.2021 р., учні 4-А класу КЗ "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23" із захопленням створювали красу своїми руками. Результатом натхненної та творчої роботи школярів стали великодні прикраси та святковий декор, який несе в собі частинку дитячих радощів і тепло тендітних долоньок.
Наші роботи зроблять затишнішою та ошатнішою будь-яку оселю!

Чорнобильська катастрофа − одна з найбільших трагедій новітньої історії України. Вражаюча сила людського розуму, яка обіцяла забезпечити людство енергією і дати поштовх прогресу, несподівано спричинила співвідносного масштабу лихо. Аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС поділила час на "до" і "після", спричинила шкоду не лише на пострадянському просторі, а й далеко у Західній Європі.
З нагоди 35-ої річниці аварії на ЧАЕС у Комунальному закладі "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23 Полтавської міської ради Полтавської області" класні керівники 5-11 класів провели тематичні онлайн-заходи зі школярами. Уроки-бесіди стосувалися великих можливостей і настільки ж великих небезпек, які пов'язані з функціонуванням АЕС. Учні дізналися про різні види електростанцій, виокремили серед них відносно безпечні та ті, які потребують особливо обережного ставлення. Також діти з пошаною згадали ліквідаторів аварії, які жертвуючи здоров'ям, а подекуди й життям, рятували Україну та Європу від страшної радіаційної загрози у катастрофі 1986 року.
Учні школи усвідомили, що у гонитві за технологічним прогресом не можна нехтувати безпекою людського життя та довкілля.

«Ми всі несемося вдалину
на одній і тій же планеті –
ми екіпаж одного корабля»
Антуан де Сент-Екзюпері

Учні 4-Б класу разом з учителькою Бровко Оксаною Михайлівною долучилися до найбільшого уроку в світі з екології та кліматичних змін «ПЛАНЕТА — МІЙ ДІМ», план та матеріали до якого розробили Еdera разом із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).
Мета уроку − розповісти учням про екологічні проблеми та надихнути учнів своїми щоденними діями протидіяти зміні клімату. Четвертокласники досліджували екологічні проблеми, глобальні зміни клімату та їх наслідки, вплив людства на клімат протягом двох днів шляхом міжпредметної інтеграції. Для цього на уроці української мови побудували «Будинок своєї мрії», де фундамент – синоніми до слова домівка, стіни та двері – прислів’я про дім, дах – ознаки до слова домівка. На уроці природознавства переглянули тематичні відео, працювали у групах, використовуючи вправи «Бачу-Чую-Відчуваю-Розумію», «Сенкан», ігри «Прибери планету», «Кубик Блума», працюючи із робочим зошитом від Edera. На уроці образотворчого мистецтва створили малюнки «Планета – мій дім», а на трудовому навчанні виготовили «Землю-матінку».
Ми усі разом дійшли висновку: «Земля – наш рідний дім! Тож будемо господарями в нім!»

Залучення учнів до наукової діяльності сьогодні – запорука технічного прогресу та всебічного розвитку України завтра. Тому у Комунальному закладі «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23 Полтавської міської ради Полтавської області» діти активно беруть участь у конкурсах наукових робіт.
26-29 березня проходив ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України у 2020-2021 навчальному році. Учень 11-А класу нашої школи Руслан Коломієць представив роботу на тему «Дослідження пружних властивостей велосипедних шин» на відділенні технічних наук, секції технологічних процесів та перспективних технологій. Науковим керівником учня була вчителька фізики Галина Василівна Свічкар.
Конкурсна робота набрала 88,3 бали, на підставі чого Руслан Коломієць посів почесне ІІ місце! Пишаємося досягненнями наших учнів та зичимо нових перемог!  

Дистанційний Всеукраїнський конкурс читців «Самоцвіти» – це територія безмежних творчих можливостей! Тож учениці 5-В класу Комунального закладу "Полтавська загальноосвітня І–ІІІ ступенів школа № 23 Полтавської міської ради Полтавської області" Цуркан Надія та Омельченко Вероніка підготували поетичні номери на цей конкурс. Дівчата декламували поезії Анатолія Костецького "Імена" та Дмитра Білоуса "Пригоди в саду". Вчителька української мови та літератури О.О. Зозуля  допомагала їм у підготовці декламації.
Результати онлайн конкурсу ми отримали 26 березня. Омельченко Вероніка посіла ІІІ місце, а Цуркан Надія – ІІ місце. Оцінили і дует дівчат – ІІ місце. Почесну подяку від оргкомітету отримала й О.О. Зозуля за активну участь у підготовці та проведенні ІІ Дистанційного Всеукраїнського конкурсу читців "Самоцвіти – кольорові слова". Вітаємо учениць з перемогою та бажаємо подальших успіхів!  

До Всесвітнього дня поезії Полтавський міський будинок культури провів конкурс декламаторів "Весняні поезії". Взяти участь могли діти від 3 років, які обирали вірш з переліку запропонованих на сторінці закладу культури в інтернеті.
Учениця 5-А класу Софія Щербина Комунального закладу "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23 Полтавської міської ради Полтавської області" також спробувала свої сили і надіслала декламацію вірша «Давня весна» Лесі Українки. Підготуватися до конкурсу дівчинці допомогла вчителька української мови та літератури Ольга Олександрівна Зозуля.
Вибір переможця проводився за допомогою онлайн-голосування (методом підрахунку «лайків»).
І нас очікувала величезна радість! Софія Щербина посіла І місце у конкурсі декламаторів. Вітаємо нашу ученицю з перемогою та бажаємо подальших успіхів!

Щастя – це жити, творити, іскрити, надихати, випромінювати любов та запалювати вогники радості в очах оточуючих.
З 15 по 19 березня 2021 року учнів 3-А класу разом з учителькою Шпікою Іриною Анатоліївною та 4-Б класу з Бровко Оксаною Михайлівною хороші враження переповнювали щодня! А все тому, що протягом Тижня Щастя ідеї у Комунальному закладі «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23 Полтавської міської ради Полтавської області» народжувалися з простого і реалізовувались у цікаві проекти. Серед них були: ранкова естафета привітань, «жовтий день» з корисними жовтими фруктами, листи від батьків, бульбашковий флешмоб, доріжка добрих справ, записочки з подяками від однокласників, сердечко доброти, сонечко успіху, квіточка щастя, вправи «Що у моєму серці», «Знайти свою усмішку», арт-проект «Щастя у мені». Все це буде згадуватися ще довго, що доводить: бути щасливим легко!
Дякуємо за цікаві завдання ED LAB: Платформа Інноваційної Освіти!